MST

BİZE ULAŞIN    444 2 767
M220 LC
MOTOR

MST M220 LC hidrolik ekskavatörde DEUTZ L04 2V motor kullanılmaktadır. Bu güçlü ve verimli motor Avrupa EU Stage III-A ve ABD EPA Tier 3 egzost emisyon düzenlemelerine uygundur. DEUTZ L04 2V motor, verimli ve ekonomik bir şekilde çalışan güvenilir ve dünya çapında kabul görmüş komponentlerden oluşur. Bu kendini zor koşullarda kanıtlamış 4 silindirli ve 4 zamanlı güçlü ve güvenilir motor, direkt yakıt enjeksiyonu ve su soğutmalı özellikleriyle, düşük yakıt tüketimine sahiptir.

HİDROLİK SİSTEM

MST M220 LC hidrolik ekskavatörlerin hidrolik sistemindeki tüm komponentler dünya çapında kabul görmüş, güvenilir ve yedek parça bulunabilirliği yüksek elemanlardan oluşmaktadır. Sistemin kalbinde 2 adet değişken deplasmanlı eksenel pistonlu KAWASAKI pompa bulunmaktadır. Yüke duyarlı bu sistem istenildiği anda gerektiği kadar hidrolik güç üreterek; hem yakıt tüketimini düşürür hem de motora aşırı yük binmesini önleyerek motorun bayılmasının önüne geçer. MST M220 LC’de kullanılan ana kontrol valfi, operatörün levye ve joystickleri kontrolüne bağlı olarak aradaki eşleşmeyi otomatik olarak kontrol ederek kesintisiz bir operasyon imkanı sunar.

HAVA FİLTRESİ

Geniş kapasiteli güçlü hava filtresi, motorun kirlenme riskini azaltarak, temizlik ve kartuş değiştirme aralıklarını uzatarak havada uçan parçacıkların %99.5’den fazlasını temizler.

SİGORTA PANELİ

Makinanın elektrik tesisatı suya ve toza dayanıklı özel olarak tasarlanmış bir bölme içerisine alınmıştır.

RADYATÖR ODASI

MST M220 LC’de Verimliliğin artırılması, tıkanıklıkların önlenmesi ve temizlemede kolaylık sağlanması için, radyatör, direkt intercooler ve hidrolik yağı soğutucu birlikte gruplandırılmıştır ve bu oda motor bölgesinden tamamıyla izole edilerek maksimum verimlilikte soğutma elde edilmesi sağlanmıştır.

HİDROLİK ODASI

MST M220 LC’de hidrolik sistem komponentleri ve filtreler kolay ulaşılabilecek ayrı bir bölmede toplanmıştır. MST M220 LC’de su ayırıcı filtre standart olarak sunulmaktadır. Bu filtre motora su girmesini ve yabancı maddelerin yakıtı kirletmesini önlemek için ilave edilmiştir. Periyodik bakımı daha hızlı ve kolay yapabilmek için yakıt filtresi/motor yağ filtresi ve su ayırıcı filtre makinede birbirinin yanında konumlandırılmıştır. Radyatörün ön bölümünde bulunan toz tutucu ızgara, büyük partiküllerin radyatör finlerini kapatmasını engellemektedir. Bu ızgara, kolay çıkarılabilir ve hava ile temizlenebilir şekilde konumlandırılmıştır.

SUN-ROOF

MST M300 LC’de hem çalışma sırasında kabin havalandırmasını sağlayan hem de kabin içine giren ışığı arttıtran son-roof standart olarak sunulmaktadır.

OTOMATİK ARIZA TESPİTİ

Kontak anahtarının açılmasıyla birlikte gerek motor çalışmadan ve gerekse motor çalıştıktan sonra makine üzerindeki tüm müşir ve sensörlerdeki arıza durumunu algılar ve kullanıcıyı uyarır. Arızanın tespiti ve açıklaması ekrana yansıtılarak tamiri kolaylaştırılır. Arızalar kaydedilir ve servis tarafından bağlanıldığında bu kayıtlara ulaşılabilir.

 

OTOMATİK RÖLANTİ (AUTO IDLE)

Levyeler nötr pozisyona alındığında sistem bunu otomatik olarak algılayarak motor devrini önce maksimum soğutmanın sağlandığı 1400rpm seviyesine daha sonra da motor rölanti değerine çekerek gereksiz yakıt harcanmasını engeller. Operatör levyelere tekrar dokunduğu anda motor devri ayarlanan çalışma modu seviyesine tekrar getirilir. Bu fonksiyon istenirse operatör tarafından ekran üzerinden aç-kapa yapılabilir.

 

KOLAY ATAŞMAN SEÇİMİ

MST M220 LC hidrolik ekskavatörlerinde kolay kullanım imkanı veren ve TFT ekran üzerinden takip edilebilen çok fonksiyonlu operatör panelinde, önceden tanımlanmış ataşman debi ayarları sayesinde, operatör kolaylıkla seçim yapabilir ve istediği ataşmanlar arasında geçiş yapabilir.

 

GERİ GÖRÜŞ KAMERASI

MST M220LC hidrolik ekskavatörlerinde geri görüş kamerası standart donanım olarak sunulmaktadır. Arka ağırlık üzerinde bulunan bu kamera ekran üzerindeki kontrolüne basılınca devreye girmekte olup, istenirse operatör tarafından ekran üzerinden kolayca aç-kapa yapılabilir.