1. Anasayfa
  2. Hizmetler
  3. Ar-Ge
mst-arastirma-gelistirme-ekibi

Ar-Ge

İş makina sektörünün lider firmalarından biri olan MST Satış Pazarlama ve Yatırım A.Ş. vizyonu ve misyonu doğrultusunda araştırma ve geliştirme faaliyetlerine büyük önem vermektedir. Üniversite - Sanayi işbirliğini de ön planda tutarak çeşitli üniversitelerden, konularında uzman öğretim görevlileriyle birçok alanda projeleri birlikte yürütmektedir. Bu projelerle iş makinası sektöründeki ihtiyaçlara ve problemlere alternatif çözümler sunmakla birlikte, inovatif fikirleri de sektöre kazandırmayı hedeflemiş, sektördeki tüm müşterilerinin memnuniyetini ön planda tutmayı ilke ve prensip edinmiştir. Bugüne kadar tamamlanmış birçok Ar-Ge Projesi, TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı tarafından desteklenmeye hak kazanmıştır. Bu kapsamda devam etmekte olan bir çok projesi de bulunmaktadır.

%100 yerli özgün tasarımları ile iş makinaları üreten MST, tüm tasarımları için Faydalı Model ve Patent araştırması yapmakta ve uygun görülenler için Patent, Faydalı Model ve Endüstriyel Tasarım Tescili başvurularında bulunmaktadır. Tescilli tasarımlarının tamamını üretmekte olduğu makinaların bir çoğunda kullanmaktadır. Ayrıca bu tasarımlar; mukavemet, gürültü, titreşim, elektrik-elektronik, mekanik tasarım ve hidrolik konularında saygın üniversitelerimizin mühendislik bölümlerinde yüksek lisans çalışmalarına tez konusu olmaktadır.

Tasarımlar, teknolojinin son ürünü bilgisayar destekli mühendislik yazılımları ile mekanizma analizleri, mukavemet ve ömür test hesaplamaları (Sonlu Eleman Analizleri), akustik analizleri ve hidrolik sistem optimizasyonları uzman mühendis ve uzman konstrüktörler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu sayede tüm proje ve makinelerimiz müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda sürekli yenilenmekte ve geliştirilmektedir.

Bizimle Temasa Geçin!

MST İş Makinaları