1. Anasayfa
 2. Hizmetler
 3. Yedek Parça
mst-is-makinasi-yedek-parca

Yedek Parça

Orijinal Yedek Parça ve Avantajları

Orijinal yedek parça, üretici firmanın ürettiği ürünlerin yedek parçalarıdır.

Araçlarımızın performans ve verimliliğinin sürekli olmasını sağlamak için Orijinal Yedek Parça kullanılması önem taşımaktadır. Orijinal Yedek parça aracınızın ömrünü uzatıp, araçtan alınacak maksimum performansı garanti etmektedir.

Hemen her üreticide olduğu gibi MST olarak bizde orijinal yedek parçaları çok kapsamlı testlerden geçirmekteyiz. Dayanıklılık, verimlilik ve güvenlik gibi noktalar daha tasarım aşamasında düşünüp, üretim buna göre gerçekleştirilmektedir. Üretimden itibaren sevkiyat ve stoklama aşamaları da belli standartlara uygun ve her aşamada en iyi ortamlarda sunulmaktadır.

Bu parçaların güvenirliği kesindir. Ancak nerede imal edildiği belli olmayan yan sanayi parçaların ileride ne tür problemler çıkartabileceği asla önceden bilinemez. Orijinal yedek parça kullanımı tüketicinin can güvenliği, çevre sağlığı içinde önemlidir.

Orijinal yedek parça, makinanız için en uygun yedek parçadır. Orijinal yedek parça ile makinanızın ilk günkü değeri korunur. Daha sağlam ve kaliteli olduğu için kullanım süresi daha uzundur ve uzun vadede çok daha ekonomik olmaktadır.

MST olarak orijinal yedek parçayı doğrudan son kullanıcılara satmayıp yetkili servisler vasıtası ile müşterilerimize ulaştırmaktayız.

Genellikle ana firmaların üretim aşamasında kullandığı parçaların ve tüketim malzemeleri ile aksesuarların tümü orijinal yedek parça kapsamındadır. Orijinal yedek parça makinaların kullanım sürelerini pozitif etkilediğinden ilk bakışta pahalı gibi gözükse de genellikle uyum durumu da değerlendirildiğinde daha ekonomik ve güvenlidir. Makinalara zarar vermeyeceği kesindir.

Kalitesi düşük yedek parçalar ve konusunda uzman olmayan eğitim almamış atölyelerde yapılan bakım ve onarım işlemleri bu şartları sağlayamaz, güvenlik riski ve kalite sorunları ortaya çıkar.

Bazı yedek parçalardan beklenen kalite standartları aşağıda belirtilmiştir.

HAVA FİLTRESİ

 • İstenen/doğru hava-yakıt karışımının oluşmasını sağlar.
 • Maksimum motor performansı elde edilmesini sağlar.
 • Yakıt tasarrufu ve zehirli atık gazların azalmasına yardımcı olur.
 • Emilen hava ile birlikte oluşan uğultu sesini en aza indirger.
 • Bir sonraki değişim dönemine kadar işlevini eksiksiz yerine getirir
 • Yüksek toz tutma kapasitesine sahiptir. Motoru korur.
 • Yüksek hava geçirgenliği ile motorun kolay nefes almasını sağlar ve maksimum motor performansı elde edilir.
 • İdeal yakıt tüketimi sağlar.

 

KAYIŞ VE GERGİLER

Motorunuzun kullanım ömrüne etki eden en önemli faktörlerden birisi, kayış ve gergi mekanizmalarının kalitesi ve çalışma verimliliğidir. Gergi mekanizmasında meydana gelebilecek beklenmeyen bir kopma, uzama veya hasar, piston ve supapların kontrolsüz hareketine ve sonucunda supapların pistona çarpmasına neden olur. Bunun sonucu olarak onarımı çok pahalı olan motor parçalarında hasarlar meydana gelebilir. Kayış gergi mekanizmaları birçok parametreyle uygunluk göstermelidir.

 • Uzun süreli gerilim altında kayışın çalışma özelliklerini uzun süre koruma.
 • Onarıma gerek duymadan çalışma.
 • Kullanım ömrü boyunca hatasız çalışma.

 

YAĞ FİLİTRESİ

Makinanın çalışan parçalarından titreşimle kopan veya motor içindeki yakıtın yanma öncesinde sıkıştırılırken yanma odasından kaçarak yağa karışan partiküller motora zarar vermeden yağ filtresi tarafından tutulur. Motorun çalışması sırasında bir takım yüzeysel aşınmalar meydana gelir. Aşınma ile oluşan parçacıkların motora zarar vermemesi için motor yağı yağlanması gereken bölümlere iletilir. Yağ filtreleri, sistemde dolaşan motor yağını, zararlı toz partiküllerinden, aşınmayla oluşan parçacıklardan, kurumdan arındırır ve yağlanması gereken bölgelere sadece temiz motor yağının ulaşmasını sağlar.

Motor durduğunda filtredeki yağın geri kaçmasını engelleme özelliği, yeniden çalışma anında yağ basıncının çok hızlı oluşmasını sağlar. Zor şartlarla karşı karşıya kalındığında- tıkanma, yağ akışının devamını sağlayan özellikleri vardır. Aynı zamanda orijinal filtrelerde tüm çalışma koşullarında yeterli yağ beslemesi sağlayan parçalar, darbeye ve paslanmaya karşı dayanıklı bir filtre muhafazası bulunur.

 

YAKIT FİLTRESİ

Kirli yakıt, yakıt pompalarına, enjektörlere ve dolayısıyla motorunuza zarar verebilir. Orijinal yakıt filtreleri motorini toz, pas, su ve yakıt deposundaki tortulardan ve kirlerden arındırır, temiz tutar.

Orijinal yakıt filtresi kullanmanın faydaları:

 • Yüksek temizleme performansı
 • Motorun rölantide sorunsuz ve düzenli çalışması
 • Uzun ömürlü motor
 • Bir sonraki servis dönemine kadar çalışmanın eksiksiz yerine getirilmesi

Bizimle Temasa Geçin!

MST İş Makinaları