MST

BİZE ULAŞIN    444 2 767

Tarihçe

Tekstil, Enerji, İnşaat, Ambalaj, İş ve Tarım Makinaları, Finans, Bilişim, Sağlık, Gayrimenkul, AVM ve Eğitim sektörlerinde başarıyla faaliyet gösteren SANKO Holding’in, iş makinaları sektöründeki yatırımı MST İş ve Tarım Makinaları Sanayi ve Ticaret A.Ş., deneyimli ve uzman bir kadro ile 2003 yılında kurulmuştur.

MST İş ve Tarım Makinaları Sanayi ve Ticaret A.Ş., Gaziantep’te 500.000 metrekarelik açık alanda, toplam 42.000 metrekare kapalı alanlı, modern teknoloji ile donatılmış tesislerde MST markası ile kazıcı yükleyici, teleskopik yükleyici ve ekskavatör üretimi yaparak, Sanko çatısı altında ulusal sanayimize önemli değer katmaktadır.

MST markalı kazıcı yükleyicilerin üretimine 2003 yılında başlayan MST İş ve Tarım Makinaları Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2008 yılında ise teleskopik yükleyici üretimine geçmiştir. Bugün MST, teleskopik yükleyicisi üretiminde Türkiye’nin ilk ve tek yerli üreticisi konumundadır. 2013 yılında ise Gaziantep’deki üretim tesislerinde mini ekskavatör üretimine başlamış ve yine Türkiye’nin tek yerli mini ekskavatör üreticisi olarak 1.6 ton ile 5.5 ton arasında 5 ayrı modelde üretim yapmaktadır. MST, 2017 yılında da 22 ve 30 ton sınıfında ekskavatör üretimine başlamıştır. Bugün fabrikamızda üretilen makinalar MST markası ile 35’ten fazla ülkede çalışmaktadır.

MST markası ile adından sıkça söz ettiren MST İş ve Tarım Makinaları San. ve Tic. A.Ş, Türkiye genelinde yaygın Bölge Satış Ofisleri ve güçlü Servis Ağı ile hizmet en üst düzey bakım ve tamir hizmetlerine ilaveten yüksek yedek parça bulunabilirlik oranı ve tam teçhizatlı mobil servis araçları ile müşterilerine sorunsuz ve kaliteli bir hizmet ulaştırmaktadır.

MST, Ar-Ge çalışmaları ile ürün gamını sürekli arttırmakta ve yeni teknoloji çalışmalarında bulunmaktadır. MST, Ar-Ge çalışmalarını, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescillenmiş Ar-Ge merkezinde Türk Mühendis ve teknisyenleri yürütmektedir.
Şirket Profili

Sanko Holding'in iş makinaları sektöründe faaliyet gösteren kuruluşu MST İş ve Tarım Makinaları San. ve Tic. A.Ş. olarak deneyimli ve uzman bir kadro ile 2003 yılının Temmuz ayında İstanbul Merkezli olarak kurulmuştur.

MST İş ve Tarım Makinaları San. ve Tic. A.Ş. ağırlıklı iş makinaları, Teleskobik Forklift (Telehandler) ve Mini Ekskavatör olarak üç alanda yoğunlaşmış ve hedeflerini bu gruplarda belirlemiştir. Sanko Holding, MST markası ile 2003 yılında Beko-Loder üretimine başlayarak iş makinası sektöründe üretici konumuna gelmiştir.

Türkiye geneline yayılmış yaygın servis ağı ile hizmet veren MST, yüksek yedek parça bulunabilirlik oranı ile müşterisine sorunsuz ve kaliteli bir hizmet ulaştırmaktadır. Sattığı tüm ürünlerin arkasında olan MST, aynı zamanda 2.el değerlendirmesi de yapmaktadır.”

VİZYONUMUZ

İş makinaları sektöründe uluslararası marka olmak

MİSYONUMUZ

Müşteri odaklı çalışma anlayışıyla; pazara kaliteli ve avantajlı iş makinaları sunarak; pazar payımızı arttırmak

Dürüstlük ve Şeffaflık
Takım Çalışması
Farklılıkları Yönetmek
Etkin İletişim
Disiplin
Tutku
Güven

Biz MST’yiz…

Sınırları zorlayan, fark yaratan, kaliteyi bir yaşam biçimi olarak benimsemiş genç ve dinamik bir ekibiz. Eğitimi geleceğimize bir yatırım olarak görür; eli açık davranırız. Çevremize saygı gösterir; onu çocuklarımızdan ödünç aldığımızı biliriz. 

BİZ; geleneklerine sahip çıkan ve onları geleceğe taşıyan, işin hilesinin dürüstlük olduğuna inanan, rüzgar durduğunda küreklere asılmasını da bilen MST’LİLERİZ. 

Gücü ve başarıyı ekip çalışmasında görüyor ve düşüncelerin eyleme dönüşmesi gerektiğine inanıyorsanız bize katılın!

EYS (Kalite, Çevre, İSG) Politikası

Tüm süreçlerinde kalite, çevre, iş sağlığı ve güvenliği prensip ve gerekliliklerini dikkate alarak sürekli gelişen, müşterilerine ve pazara odaklanan, toplumsal sorumluluklarını daima ön planda tutan, çalışanlarına değer veren bir kuruluş olarak;

Çalışanlarımızın aktif, yapıcı ve yaratıcı katılımları ile entegre yönetim sistemimizin sürekli iyileştirilmesini ve geliştirilmesini sağlarız.

Yükümlü olduğumuz yürürlükteki ulusal ve uluslararası kalite, çevre, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yasal ve diğer şartlara uymayı taahhüt ederiz,

Ürünlerimizde çevre dostu ve sağlık riski taşımayan yeni teknolojiler kullanırız,

Yeniden kullanım anlayışı ile etkin atık yönetimini uygular, kirlenmenin önlenmesini,  doğal kaynak ve enerjiyi verimli kullanmayı hedefleriz,

Faaliyetlerimizde iş sağlığı ve güvenliğini sağlamayı, yaralanmaları, sağlık bozulmalarını ve iş kazalarını önlemeye yönelik sistemler geliştirir ve uygularız,

Tedarikçilerle sağlam temelli bir işbirliği kurarız,

Müşterilerimiz için rakiplerimize göre daha üstün kalitede ve makinanın kullanım ömrü süresince beklentilerini en üst düzeyde karşılayacak iş makinalarını tasarlar, üretir ve sunarız.

BGYS Politikası

Bu politikanın uygulanması ile MST İş ve Tarım Makinaları San. ve Tic. A.Ş. Üst Yönetimi, “Müşteri odaklı çalışma anlayışı ile Pazara Kaliteli ve Avantajlı İş Makinaları sunarak pazar payını arttırmak ve İş Makinaları Sektöründe Uluslararası Marka Olmak” hedefini gerçekleştirmek için sürekli gelişim sağlamanın gereklerinden biri olarak, kurulacak Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile bilgi varlıklarının Gizlilik, Bütünlük ve Erişilebilirlik açısından korunmasının, sürekliliğinin ve sürdürülebilirliğinin sağlanması için gerekli olan aşağıdaki temel ilkeleri yerine getirmeyi taahhüt ve beyan eder.

Bilgi güvenliği Yönetim Sistemi standart şartları ve gereksinimlerine uygunluk sağlanacaktır.
MST’ nin BGYS kapsamı dâhilindeki, kurumsal ve kişisel bilgilerin ya da Üçüncü Taraflara ait olmasına bakılmaksızın, üretilen ve/veya kullanılan bilgilerin gizliliği her durumda güvence altına alınacaktır.
T.C. yasaları, yönetmelikler, genelgeler, müşteri sözleşmeleri ve işin gerektirdiği yasal mevzuat ile belirlenmiş gereksinimler karşılanacak, bunlar ile uyumlu çalışma sağlanacaktır.
Kapsam dâhilinde tüm bilgi varlıklarının bilerek veya bilmeyerek yetkisiz kullanımı, değiştirilmesi, açıklanması ve hasara uğratılması önlenecektir. Bilgi varlıkları üzerindeki risklerin değerlendirmesi yapılarak tespit edilen risklerin kabul edilebilir düzeylere indirilmesi sağlanacaktır.
Personelin bilgi güvenliği farkındalığını arttıracak ve sistemin işleyişine katkıda bulunmasını teşvik edecek eğitimler düzenli olarak kurum çalışanlarına, yeni işe giren çalışanlara ve ilgili durumlarda tedarikçi çalışanlarına sağlanacaktır.
Bilgi güvenliği olaylarına ait gerçek ya da şüpheli tüm ihlâller rapor edilecek, tekrar etmesini engelleyici önlemler alınacaktır.
İş sürekliliği sağlanarak, bilgiye sürekli olarak erişimin sağlanması ve bilginin etkin, doğru, hızlı ve erişim yetkileri gözetilerek güvenli bir biçimde kullanılması sağlanacaktır.
Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin uygulanması, sürdürülmesi ve iyileştirilmesi için gerekli kaynaklar sağlanacaktır.