1. Anasayfa
  2. Kurumsal
  3. Tarihçe
mst-is-makinalari-tarihce-gorsel

Tarihçe

İş ve tarım makinaları sektörlerinde birbirinden faydalı modelleriyle ASKO Holding çatısı altında faaliyet gösteren MST Satış Pazarlama ve Yatırım A.Ş. deneyimli ve uzman bir kadro ile 2003 yılında kuruldu.

MST Satış Pazarlama ve Yatırım A.Ş. Gaziantep’te 500.000 metrekarelik açık alanda, toplam 42.000 metrekare kapalı alanda 540 kişiye istihdam sağlıyor. Modern teknoloji ile donatılmış tesislerde  kazıcı yükleyici, teleskobik forklift ve ekskavatör üretimi yapan MST markası, ASKO Holding bünyesindeki BAŞAK Traktör, ELS Lift, Starkgen Jeneratör ve Robutel gibi markalarla milli sanayimize önemli katkılar sağlamaktadır.

MST markalı kazıcı yükleyicilerin üretimine 2003 yılında başlayan MST Satış Pazarlama ve Yatırım A.Ş. 2008 yılında ise teleskobik forklift üretimine geçmiştir. Bugün MST, teleskobik forklift üretiminde Türkiye’nin ilk ve tek yerli üreticisi konumundadır. 2013 yılında ise Gaziantep’teki üretim tesislerinde mini ekskavatör üretimine başlamış ve yine Türkiye’nin tek yerli mini ekskavatör üreticisi olarak 1.8 ton ile 15 ton arasında 6 ayrı modelde üretim yapmaktadır. MST İş Makinaları, 2017 yılında da 22 ve 30 ton sınıfında ekskavatör üretimine başlamıştır. Bugün fabrikamızda üretilen makinalar MST markası ile 35’ten fazla ülkede çalışmaktadır.

MST markası ile adından sıkça söz ettiren MST Satış Pazarlama ve Yatırım A.Ş. Türkiye genelinde yaygın Bölge Satış Ofisleri ve güçlü Servis Ağı ile hizmet en üst düzey bakım ve tamir hizmetlerine ilaveten yüksek yedek parça bulunabilirlik oranı ve tam teçhizatlı mobil servis araçları ile müşterilerine sorunsuz ve kaliteli bir hizmet ulaştırmaktadır.

MST, Ar-Ge çalışmaları ile ürün gamını sürekli yenilemekte ve ileri teknoloji çalışmalarında bulunmaktadır. MST, Ar-Ge çalışmalarını, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescillenmiş Ar-Ge Merkezi’nde Türk mühendis ve teknisyenleri yürütmektedir.